Milwaukee M12 Multi Head Drill M12FDDXKIT-0X
Features:
– 4 tools in one for ultimate versatility
– POWERSTATE Brushless Motor delivers fast drilling
– Lightweight and compact to reach all corners and small spaces
– Offset attachment for access to edges and corners
– Attachments also rotate in 16 positions to reach the correct orientation
Specifications:
Voltage: 12V
RPM Settings:
1st: 0 – 400rpm
2nd: 0 0 1600rpm
Maximum Torque: 34Nm
Chuck Attachment: 3/8″ All Metal Ratcheting Chuck
Magnetic Bit Holder: Yes
Overall Length: 130mm